Nowa hala sportowa w ZST

28-07-2016

Zarząd Powiatu Łańcuckiego podpisał 25 lipca 2016 r. umowę o dofinansowanie realizacji projektu pn.: „Dostosowanie infrastruktury edukacyjnej Powiatu Łańcuckiego do potrzeb kształcenia zawodowego” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej VI Podziałanie:6.4.2, Szkoły zawodowe. Wartość projektu ogółem wynosi: 7 mln 896 tys. 694 zł 92 gr. Wysokość dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej to 2 mln 999 tys. 904 zł 90 gr.
Głównym zadaniem realizowanym w ramach tego projektu będzie budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie. Projekt inwestycji zakłada budowę sali sportowej o powierzchni 253,4 m2, przeznaczoną na pełnowymiarowe boisko do gry w koszykówkę, do piłki ręcznej, siatkówki oraz dwa boiska treningowe do siatkówki. Hala sportowa będzie wyposażona w szatanie umywalnie, sanitariaty, pokoje trenerskie i administracyjne, pomieszczenia gospodarcze oraz na poddaszu znajdzie się miejsce na salę gimnastyczną z możliwością wykorzystania na pomieszczenia siłowni. Łączna kubatura nowo powstałego budynku wyniesie 19 100 m3, powierzchnia zabudowy 1 644,30 m2. Budynek będzie dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Poniżej można zobaczyć wizualizację przyszłej hali.
W ramach tego projektu zaplanowano do realizacji następujące przedsięwzięcia o wartości:
1) 6 mln 249 tys. 999 zł 99 gr. - budowę hali sportowej z zapleczem w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie;
2) 600 tys. zł - przebudowę pracowni dydaktycznej z zapleczem socjalnym w Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego i Edukacji Zawodowej im. Felicjana Dzierżanowskiego w Łańcucie;
3) 299 tys. 992 zł 92 gr. - przebudowa podłóg w pracowniach i na korytarzach oraz przebudowa sanitariatów w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie;
4) 202 tys. 379 zł 1 gr. - wyposażenie pracowni m.in.: silników samochodowych, elektrotechniki i elektroniki samochodowej, geodezji, fizyki i innych w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie;
5) 154 tys. 606 zł 45 gr. - wyposażenie pracowni technicznych w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie;
6) 109 tys. 719 zł 55 gr. - wyposażenie pracowni; reklamy, sprzedaży i rachunkowości w Zespole Szkół Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie.
Odbiorcą działań planowanych w projekcie, są uczniowie szkół zawodowych dla, których organem prowadzącym jest Powiat Łańcucki tj.: Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie, Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie, Zespołu Szkół Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie oraz uczniowie obywający praktyczną naukę zawodu w Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego i Edukacji Zawodowej  im. Felicjana Dierżanowskiego w Łańcucie.
Celem projektu jest usprawnienie i wdrożenie nowej jakości nauczania, w placówkach kształcenia zawodowego na terenie Powiatu Łańcuckiego. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez:
- zapewnienie odpowiednich warunków nauczania;
- zapewnienie odpowiednich warunków nauczania praktycznego zawodu poprzez wyposażenie w nowoczesny sprzęt i wyposażenie pracowni w Zespołach Szkół;
- rozszerzenie oferty programowej poprzez wprowadzenie nowych kierunków nauczania;
- dostosowanie programu nauczania do warunków rynkowych, zapewnienie możliwości kompleksowego nauczania
- dostępu do nowinek technologicznych i nowoczesnych form przekazu informacji.
Poprzez realizację tego projektu zamierza się osiągnąć następujące wskaźniki:
I. produktu w liczbach:
1) 2 szt. obiektów dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami;
2) 1 szt. projektów, w których sfinansowano koszty racjonalnych usprawnień dla osób z niepełnosprawnościami;
3) 6 szt. wspartych obiektów infrastruktury kształcenia zawodowego;
4) 684 miejsc dla osób w objętej wsparciem infrastrukturze w zakresie opieki nad dziećmi lub infrastrukturze edukacyjnej;
5) 2 szt. obiektów objętych wsparciem o poprawionej wydajności energetycznej;
6) 426 szt. zakupionego sprzętu, wyposażenia w ramach projektu;
7) 4 szt. doposażonych obiektów objętych wsparciem w ramach projektu.
II. rezultatu w liczbach:
1) 548 uczniów pochodzących z terenów wiejskich korzystających z efektów projektu;
2) 684 uczniów korzystających z objętej wsparciem infrastruktury edukacyjnej kształcenia zawodowego i ustawicznego.
Projekt będzie realizowany w lata: 2016-2018.