Konkurs "Zawód moich marzeń" rozstrzygniety

17-04-2018

13 kwietnia 2018 r.  została rozstrzygnięta  III edycja Konkursu Wiedzy o Zawodach „Zawód moich marzeń”, którego inicjatorami była Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Łańcucie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Rzeszowie a skierowany był do uczniów klas VII szkół podstawowych i gimnazjów powiatu łańcuckiego. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Starosta Łańcucki.

Celem konkursu było promowanie wiedzy o zawodach oraz zachęcenie uczniów do aktywnego planowania swojej kariery zawodowej. Młodzież miała za zadanie  wykonanie pracy plastycznej lub prezentacji multimedialnej, które przedstawiałyby wybrany przez nią zawód. Jury w składzie Barbara Pilawa-Kraus, wicestarosta łańcucki, Elżbieta Dolata, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie, Mariola Lidwin, doradca zawodowy w Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej oraz Monika Obrębowska – Czwórnóg, pośrednik pracy w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Łańcucie, oceniając prace kierowały się trafnością doboru tematu, oryginalnością, jakością  i stopniem trudności wykonania. Koordynatorem konkursu była Bernadetta Szal, doradca zawodowy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie oraz w Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej w Rzeszowie.

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: praca plastyczna i prezentacja multimedialna.
W kategorii praca plastyczna:

I miejsce:  Martyna Grzesik, kl. VII z Szkoły Podstawowej w Medyni Łańcuckiej,

II miejsce: Wiktor Wyczarski, kl. III z Publicznego Gimnazjum w Rakszawie,
III miejsce: Emilia Nykiel, kl. VII z  Szkoły Podstawowej nr 1 w Białobrzegach.

Przyznano także dwa wyróżnienia w tej kategorii dla Weroniki Janas i Gabrieli Janas, kl. III z Publicznego Gimnazjum w Rakszawie.

W kategorii prezentacja multimedialna:

I miejsce: Natalia Wojdyło, kl. III z Publicznego Gimnazjum w Rakszawie,

II miejsce: Aleksandra Kunysz, kl. VII z Szkoły Podstawowej nr 3 w Łańcucie,

III miejsce: Dawid Malski, kl. VII z Szkoły Podstawowej w Kraczkowej.

Po ogłoszeniu wyników komisja konkursowa wysoko oceniła otrzymane prace, zwracając szczególną uwagę na zaangażowanie młodzieży, która starała się przedstawić zawód swoich marzeń w sposób kompleksowy. Nagrody laureatom zostaną wręczone podczas Powiatowych Targów Edukacyjnych, które odbędą się w kwietniu. Każdy z uczestników otrzyma również pamiątkowy dyplom. Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w Konkursie za zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy!!!