Konkurs „Zawód Moich Marzeń” rozstrzygnięty!

18-04-2017

12 kwietnia 2017 r.  został rozstrzygnięty  II Konkurs Wiedzy o Zawodach „Zawód moich marzeń”, którego inicjatorami była Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Łańcucie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Rzeszowie, a patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Starosta Łańcucki. Koordynatorem konkursu była Bernadetta Szal, pedagog, doradca zawodowy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie oraz  w Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej w Rzeszowie.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych. Jego celem było promowanie wiedzy o zawodach oraz zachęcenie uczniów do aktywnego planowania swojej kariery zawodowej. Młodzież miała za zadanie wykonanie pracy plastycznej lub prezentacji multimedialnej na temat wymarzonego zawodu.
Na konkurs wpłynęło 13 prac multimedialnych oraz 19 prac plastycznych,  z następujących szkół gimnazjalnych:
Publiczne Gimnazjum nr 1 w Łańcucie,
Publiczne Gimnazjum w Rakszawie,
Zespół Szkół w Medyni Głogowskiej,
Zespół Szkół w Soninie,
Zespół Szkół w Dąbrówkach,
Zespół Szkół w Kraczkowej,
Zespół Szkół w Woli Małej,
Zespół Szkół w Głuchowie.  

Jury w składzie Barbara Pilawa-Kraus - wicestarosta łańcucki, Elżbieta Dolata - dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie, Bogusława Gubernat -dyrektor CEiPM w Rzeszowie, Krystyna Panek- doradca zawodowy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie, Mariola Lidwin - doradca zawodowy w Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej oraz Monika Obrębowska – Czwórnóg - pośrednik pracy w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Łańcucie, wyłoniło zwycięzców. Oceniając prace kierowano się trafnością doboru tematu, oryginalnością, jakością  i stopniem trudności wykonania. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: praca plastyczna i prezentacja multimedialna.
W kategorii praca plastyczna zwycięzcami zostali:
I miejsce: Michalina Kuźniar z ZS w Medyni Głogowskiej, 
II miejsce: Angelika Bober z PG nr 1 w Łańcucie
III miejsce: Katarzyna Kuras z PG nr 1 w Łańcucie. 
W kategorii prezentacja multimedialna zwycięzcami zostali:
I miejsce: Michał Lech z PG nr 1 w Łańcucie, który dołączył do niej własnoręcznie wykonanego robota poruszającego się za pomocą pilota, 
II miejsce: Faustyna Matuła z PG w Rakszawie,
III miejsce: Barbara Czapka z PG nr 1 w Łańcucie, Justyna Wilczak z ZS w Medyni Głogowskiej.
Komisja konkursowa wysoko oceniła wszystkie otrzymane prace, podkreśliła zaangażowanie młodzieży w ich przygotowanie. Nagrody zostaną wręczone laureatom podczas Powiatowych Targów Edukacyjnych, które odbędą się w Łańcucie pod koniec kwietnia. Każdy z uczestników otrzyma również pamiątkowy dyplom.