Konkurs fryzjerski dla Gimnazjalistów w Ekonomiku

11-05-2017

10 maja 2017 roku w Zespole Szkół nr 3 w Łańcucie odbyła się I Edycja Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego dla gimnazjalistów pt. „Bajkowe fryzury”.
Konkurs składał się z dwóch etapów. Etap pierwszy polegał na wykonaniu samodzielnej pracy plastycznej przez uczniów zgodnie z tematem konkursu. Natomiast drugi na wykonaniu fryzury zaprojektowanej zgodnie z projektem. Do etapu drugiego zakwalifikowały się uczennice z Gimnazjum nr 1 w Łańcucie, Medyni Łańcuckiej, Zalesia, Medyni Głogowskiej i z Głuchowa. 
Jury oceniało: organizację stanowiska pracy, artyzm i kreatywność w tworzeniu fryzury, stylizację całościową, skalę trudności wykonania fryzury oraz odzwierciedlenie fryzury zaprojektowanej w etapie I.
Wszystkie uczennice wykazały się bardzo dużymi umiejętnościami fryzjerskimi, dlatego też komisja konkursowa miała problem z wyłonieniem zwycięzcy. Po długich naradach został ogłoszony werdykt: 

I miejsce zajęła Anna Biernat z Gimnazjum w Medyni Głogowskiej
II miejsce zajęła Wiktoria Herbert z Gimnazjum nr 1 w Łańcucie
III miejsce zajęła Klaudia Nizioł z Gimnazjum w Zalesiu.

Ideą konkursu było rozwijanie fantazji, pasji i zainteresowań zawodowych młodych miłośników sztuki fryzjerskiej Poza tym, ukazanie im walorów pracy fryzjera, jako formy działalności artystycznej, połączenie wiedzy oraz umiejętności, które zostały zaprezentowane w mini pokazie przez uczniów 3 klasy technikum fryzjerskiego. 
Serdeczne podziękowania składamy naszym sponsorom: Hurtowni Fryzjersko – Kosmetycznej AMA z Rzeszowa, Hurtowni Fryzjersko – Kosmetycznej z Madame z Łańcuta, Drogerii Caroll Sekret urody, Radzie Rodziców i Stowarzyszeniu EKONOMIK działającym przy Zespole Szkół nr 3 w Łańcucie oraz Telewizji Łańcut, która objęła patronat medialny nad konkursem. Gościem honorowym była Pani Barbara Pilawa-Kraus Wicestarosta Łańcucki, której serdecznie dziękujemy za udział i otwarcie konkursu. Organizatorami konkursu były nauczycielki przedmiotów fryzjerskich wraz z uczniami ZS nr 3.

Więcej zdjęć na:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1539191046100091.1073742033.279921478693727&type=1&l=ad768fc995