IX Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego

21-10-2016

Już po raz dziewiąty osoby niepełnosprawne z powiatu łańcuckiego miały okazje zaprezentować swoje uzdolnienia teatralne, recytatorskie, muzyczne oraz taneczne podczas imprezy, która odbyła się 20 października w Hotelu Łańcut.
W spotkaniu wzięło udział 14 organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie powiatu łańcuckiego, m.in. Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy Caritas w Wysokiej, Niepubliczny Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Łańcucie, Świetlica Środowiskowa Caritas,  Środowiskowy Dom Samopomocy Rakszawa.
Organizatorem imprezy był Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy Caritas w Wysokiej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Starostwo Powiatowe w Łańcucie.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele lokalnych władz, duchowieństwa, organizacji i instytucji działających na terenie powiatu. W imprezie wzięli udział podopieczni, rodzice, pracownicy placówek i jednostek samorządowych.
Celem przeglądu była integracja środowiska osób niepełnosprawnych oraz terapia przez sztukę. Oprócz występów artystycznych osoby niepełnosprawne przygotowały również prace rękodzieła, które można było oglądać i podziwiać na wystawach.

TV Łańcut