Ekonomik na podium.

20-03-2017

Kolejny sukces uczniów łańcuckiego Ekonomika - drugie miejsce zespołu z klasy trzeciej Technikum usług fryzjerskich  w Ponadregionalnym Konkursie Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich pod hasłem „Fryzury czerwonego dywanu”. 
Konkurs przeznaczony dla młodzieży uczącej się w technikum, obejmował zasięgiem szkoły z województw: podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego. Odbył się w Zespole Szkół Techniczno – Weterynaryjnych w Trzcianie k. Rzeszowa.  Główne cele konkursu to ukazanie walorów pracy fryzjera jako formy działalności artystycznej, łączenie wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi oraz pogłębienie i popularyzacja umiejętności zawodowych.
Reprezentanci szkoły: Jakub Urban i Andżelika Bytnar pod czujnym okiem opiekuna pani Bernadety Mokrzyckiej – Rosół opracowali całościową stylizację sylwetki ubiorem, makijażem i fryzurą inspirowaną galami Oskarowymi. Wykonana fryzura to kok hiszpański z falami retro do tego kremowa, elegancka sukienka i futro na ramionach. Przygotowanie do konkursu wymagało kreatywności, wytrwałości i współdziałania całego zespołu.
Oprócz drugiego miejsca za bardzo wysoką ilość punktów w teście teoretycznym i punktacji jurorów zespół został wyróżniony za spójną całość i dobrze dopracowane szczegóły.
Małgorzata Skawińska, fot. ZS nr 3 w Łańcucie