Drużyna Starostwa w Łańcucie najlepsza

16-05-2017

W Noc Bibliotek (12 maja br. ) tradycyjnie odbyły się Nocne Rozgrywki w gry planszowe. Tym razem grano w symulacyjną grę planszową Chłopska Szkoła Biznesu, uczącą zdrowej rywalizacji, logicznego myślenia i strategicznego planowania oraz umiejętności pracy w grupie. Gra została opracowana przez Małopolski Instytut Kultury, a oparta jest na realiach XVIII-wiecznego handlu.  Podczas rozgrywki dwuosobowe spółki produkują towary, handlują podczas jarmarków z innymi spółkami, aby zdobyć towary potrzebne na wyprawy handlowe i uzyskać dochód, który inwestują w kolejną produkcję i handel.
W Nocnych Rozgrywkach wzięły udział dwie spółki ze Starostwa Powiatowego, jedna z Urzędu Miasta i dwie spółki harcerskie z Hufca Łańcut.
Po krótkiej ale zaciętej rozgrywce pierwsze i trzecie miejsce zajęły spółki ze Starostwa Powiatowego w Łańcucie, drugie miejsce zajęli przedstawiciele Urzędu Miasta a czwarte i piąte Hufiec Łańcut.
Nagrody dla uczestników rozgrywek ufundowali : Firma EACTIVE z Wrocławia zajmująca się pozycjonowaniem stron internetowych, PIKTONÓWKA Pub Restauracja Kawiarnia z Łańcuta i VIS a VIS Hotel i Restauracja z Łańcuta. 
Uczestnikom i sponsorom serdecznie dziękujemy.
Zapraszamy za rok.

tekst, fot. MBP w Łancucie