Dni Pamięci o Ofiarach Holokaustu w powiecie łańcuckim

25-01-2018

W dniach 23-25 stycznia 2018 r. obchodziliśmy  w naszym powiecie Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu. W tym czasie w Kosinie i Albigowej złożono kwiaty w miejscach upamętniających śmierć Żydów. W uroczystościach brała udział Judit Elkin, ocalała z Zagłady, która podzieliła sie z mieszkańcami swymi wspomnieniami. W Markowej złożono kwiaty pod pomnikiem Rodziny Ulmów, by później udać się szlakiem markowskich Żydów.

Natomiast Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie zorganizowała grę miejską "Na szlaku wspomnien. Łańcuccy Żydzi" oraz wystawę "Chasydzi w obiektywie Edwarda Sońskiego", której towarzyszył wykład Joanny Kluz "Historia łańcuckich Żydów".

W uroczystościach brał udział starosta łańcucki Adam Krzysztoń oraz przedstawiciele samorzadów i instytucji kultury powiatu łańcuckiego.

fot. CK Łańcut, Muzeum Polaków Ratujacych Żydów w Markowej