Budimex S.A. złożył najkorzystniejszą ofertę na rozbudowę tzw. obwodnicy Łańcuta

09-04-2018

Firma Budimex S.A. złożyła najkorzystniejszą ofertę na rozbudowę odcinka DK94 Łańcut-Głuchów, będącego tzw. obwodnicą miasta Łańcuta (dł. 5,8 km). Wykonawca zaoferował zrealizowanie inwestycji za kwotę brutto 115 847 768,51 zł w terminie 34 miesięcy. Podpisanie umowy będzie możliwe w przypadku braku odwołań od wyboru i po wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Rozbudowa drogi krajowej nr 94, tzw. obwodnicy miasta Łańcuta, realizowana będzie w systemie „optymalizuj-projektuj-buduj”. Oznacza to, że wybrany wykonawca zaprojektuje, uzyska wymagane prawem decyzje oraz zmianę zezwolenia  na realizację inwestycji drogowej, a także wybuduje, uzyska decyzję o pozwoleniu na użytkowanie a w konsekwencji odda do użytkowania odcinek drogi krajowej nr 94.

W ramach zadania przewiduje się pozostawienie przekroju drogi krajowej jako dwupasowego (po jednym pasie w każdym kierunku), z trwałym rozdzieleniem kierunków jazdy, a także budowę obustronnych chodników lub ciągów pieszo-rowerowych i zatok autobusowych. Inwestycja zakłada również budowę skrzyżowań jednopoziomowych w formie rond jednopasowych na przecięciu DW 877, DW 881, ul. Graniczną (łącznik do autostrady A4). Ponadto zostaną utrzymane skrzyżowania DK94 z ul. Piłsudskiego, ul. Kościuszki, DP 1520 R.

W ramach optymalizacji rozwiązań projektowych przyjęto następujące parametry techniczne obwodnicy:

- Klasa drogi – GP (główna ruchu przyspieszonego)

- Prędkość projektowa – 60 km/h

- Kategoria obciążenia ruchem: min. KR5

- Przekrój jezdni:

dwupasowy, z częścią jezdni wyłączoną z ruchu , na której usytuowano barierę energochłonną

uliczny od km 613+767 do km 616+685;

drogowy od km 616+685 do km 619+589;