Łańcucki Maraton Rowerowy na 100 lecie Niepodległości Polski

20-06-2018

Już 23 czerwca 2018 r. o godzinie 8.oo  w sobotę rozegrany zostanie IV Łańcucki Maraton Rowerowy Granicami Powiatu na dystansie 225 km. Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów serdecznie zaprasza.

Trasa bez zmian, trochę nawet się polepszyła, gdyż nie ma już odcinka z płytami betonowymi. Doszły dwa wiadukty nad autostradą w Budach Łańcuckich i Woli Małej czyli na 15 km i 70 km. Fajna trasa, jest kilka zmarszczek gdzie można urwać się  rywalom, nawierzchnie dobre. Każdy zostanie doceniony, ponieważ to dystans dla twardzieli a kiedy jeszcze dochodzi adrenalina to kolarska zabawa wyśmienita. Trasa przebiega w północnej części powiatu łańcuckiego na krańcach Puszczy Sandomierskiej. Kolarze przejeżdżać będą obok pięknych nowoczesnych obiektów sportowych w Białobrzegach, Rakszawie, Czarnej, Żołyni i Łańcucie.

Jednak na Ziemi Łańcuckiej nie da się zapomnieć o historii, gdyż widoczne są znaki czasu Ordynacji Potockich. Z Powiatu Łańcuckiego pochodzą też wspaniali sportowcy m.in. ZOFIA TUROSZ, BARBARA WOJNAR -BARAN, WACŁAW NYCZ , ANNA PODOLEC.

Patronaci i organizatorzy przygotowali wspaniałe nagrody dla zwycięzców a dla uczestników medale okolicznościowe.

Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów w Łańcucie zwraca się z uprzejmą prośbą do użytkowników dróg i mieszkańców powiatu łańcuckiego o zachowanie szczególnej ostrożności w dniu 23 czerwca 2018 r (sobota) w godzinach 8.oo-16.oo w Łańcucie ul. Kochanowskiego – Dębina- Białobrzegi-Budy Łań.- Żołynia – Kopanie - Zakącie - Brzóza Stad.- Wydrze – Rakszawa –Węgliska- Zalesie- Medynia Gł. – Czarna - Wola Mała - Łańcut ul. Podzwierzyniec, ponieważ w tym okresie czasu rozgrywany będzie wyścig kolarski pod nazwą Łańcucki Maraton Rowerowy Granicami Powiatu 225 km. W czasie przejazdu kolarzy mogą wystąpić krótkotrwałe utrudnienia polegające na wstrzymywaniu ruchu w celu umożliwienia przejazdu kolarzom po czym ruch będzie przywracany przez służby porządkowe. Organizatorzy wyścigu oraz policja  apelują o zastosowanie się do poleceń policjantów i służb porządkowych zabezpieczających wyścig.

Źródło: ŁTC