Powiat łańcucki aktywnie

11-10-2017

Dla miłośników turystyki aktywnej powiat łańcucki posiada  atrakcyjną ofertę. Łagodny klimat, czyste stawy i rzeki, bogate w dziką zwierzynę, owoce i grzyby lasy stwarzają doskonałe warunki do wycieczek zarówno pieszych jak i rowerowych. Miłośnicy koni mogą oddać się swemu hobby w pięknie położonym wśród lasów Julinie, Zalesiu, Albigowej, Głuchowie lub Pogwizdowie. Wędkarze znajdą spokojne łowiska na stawach Korniaktowa, Czarnej i Tarnawki.

Na terenie powiatu wytyczone są trasy rowerowe (w tym Green Velo) i piesze o różnym poziomie trudności, które wiodą przez najbardziej malownicze zakątki. Niespożytą energię można również spalić korzystając z ośrodków rekreacyjnych w Łańcucie czy Białobrzegach.