Dni Miasta i Powiatu Łańcuckiego'2017

20-09-2017

W dniach 16-17 września świętowaliśmy Dni naszego Miasta i Powiatu. Czas ten wypełniony był muzyką, tańcem, śpiewem i licznymi atrakcjami, wśród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W pierwszym dniu odbyła się kolejna edycja Łańcuckiej Gry Miejskiej, która cieszyła się ogromnym powodzeniem i dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Popołudniową część programu wypełniły koncerty zespołów: Wolf Mail, Igi Band oraz pokaz zespołów tanecznych i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Łańcucie. Gwiazdą wieczoru był Bayer Full. Na zakończenie odbył się pokaz laserów i zabawa taneczna.

17 września, podczas Dni Miasta i Powiatu Łańcuckiego, od wczesnych godzin porannych, można było degustować przepyszne regionalne potrawy, podczas VII Jarmarku Św. Michała połączonego w tym roku z Piknikiem Drobiowym.

Tradycyjnie w tym dniu, w Kościele Farnym, odbyła się uroczysta Msza Św. dziękczynna za tegoroczne zbiory zakończona paradą orkiestr dętych z gościnnym koncertem Orkiestry Dętej z Levocy. W tym dniu Poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch odznaczył również medalami "Zasłużony dla Rolnictwa" mieszkańców naszego powiatu.

W godzinach popołudniowych można było wysłuchać koncertu kapeli Śwagry oraz podziwiać układy taneczne podczas drugiej części Koncertu "Naszemu Miastu", a dzieciaki miały możliwość zabawy podczas imprezy animacyjnej "Balonowe Podróże".

Na zakończenie tegorocznych obchodów wystąpił Zespół BRAThANKI, którego niezapomniany występ podkreślił niesamowity pokaz sztucznych ogni.

Fotorelacja autorstwa Edwarda Sońskiego udostępniona dzięki uprzejmości Urzedu Miasta Łańcuta